podporuji

Jsem moc ráda, že mě nedávno oslovila asociace Spolek ISNA-MSE, člen Snoezelen-MSE.

V ISNA_MSE rozvíjí smysly, kdy věda uvádí, že jich je až 16. Aktivují je a využívají u toho neuroplasticity mozku, kdy je člověk schopen učit se po celý život.

Koncept Snoezelen-MSE je využíván především při práci s dětmi s postižením, poruchami chování, Downovým syndromem či poruchami osobnosti se zaměřením na edukaci s důrazem na sebeobslužnost a rozvoj osobní dítěte v maximální míře jeho schopností. K tomu výraznou měrou přispívají speciálně navržené pomůcky a stimulující Snoezelen-MSE prostředí…

Pravidelně se snažím darovat své vonné vosky a další výrobky z mého obchůdku této organizaci. Jsem velice ráda, že mé výrobky mohou pomáhat.

 

Zde kontakt na asociaci, pokud Vás zajímá více: https://snoezelen-mse.cz/

IMG_20210507_122310_087.jpgIMG_20210507_122310_097.jpg

snoezelen-mse_title_4-720x405.jpgIMG-20210506-WA0003.jpg


Další organizace, které s rodinou podporujeme:

Pokud si v mém e-shopu nic nevyberete, budu moc ráda, pokud přispějete na tyto nebo jiné organizace, které pomáhají... :) Děkuji.

Nejen recyklované sklo, ale i upcyklované

Dlouho jsem se zajímala o to, jak co nejlépe a nejšetrněji vylít svíčky. Záměr byl jasný. Přírodní svíčka. A to opravdu. Tedy sojový nebo kokosový vosk. Žádná barviva (do svíček jsou dostupné nyní jen jen syntetické - tedy škodlivé).. Zkoušela jsem barvit sušeným špenátem i řepou, ale výsledky nebyly pěkné :) .

Dále oleje - 100% přírodní esenciální a kvalitní. Svíčka, která opravdu pohladí mysl a nijak neublíží.

Jak šel čas, začala mi vadit veliká spotřeba skla. Proto jsem hned na začátku začala i spolupracovat s tvůrci - kteří mi připravují obaly, které se dále využijí. Je to úžasná kooperace...Děkuji za ni.

Ostatní obaly - lékovky nebo jiné skleničky jste dle průzkumu málokdy dále využili. Ikdyž jsou lékové skleničky nebo jiné sklenice z recyklovaného skla, stále je to odpad, který se hází do kontejneru a dále se zpracovává.

Recyklované sklo - naleznete často ve svém okolí - takže i lékovky, či sklenice na zavařování ap.

Sklo lze recyklovat prakticky do nekonečna, protože během celého procesu neztrácí své přednosti. Navíc celý proces patří mezi technologicky nejjednodušší. Stačí sklo rozdrtit na skelný písek a následně v tavných pecích z něj skláři vyrobí nové lahve a další výrobky.

UPCYKLOVANÉ SKLO

Pro výrobu svíček nyní používám pouze upcyklované sklo - tedy použité sklo nejde do kontejnerů, a k dalšímu zpracování.. Ale z lahví od vína, které by jinak skončilo na skládce, nebo v dalším zdlouhavém procesu v peci,  vyrobím skleničku pro svíčku. 

Tedy seříznu lahev od vína a následně zbrousím hrany.

Jedná se tedy o upcyklovaný proces.

Šetrně a s úctou k přírodě :).

Děkuji mé rodině a všem přátelům, kteří mi pomáhají sbírat lahve od vín a jiných zajímavých nápojů, které můžeme dál využít pro mé svíčky :).

Kromě lahví z mého okolí používám i další upcykloané sklenice od jiných dodavatelů, kteří také zpracovávají lahve stejným způsobem.

Je to další krok k tomu nezatěžovat prostředí - výrobu a přidělávat tedy další procesy k tvorbě obalů.

IMG_20220423_180128_626.jpg

Kontakt

Mgr. Michaela Urbanová

IČ: 09703489

Sídlo: Vochov 319, Vochov 33023

 

info@homeherbs.cz

+420 605 456 083

udrzitelny-eshop-logo.png