Spolupracuji

Jsem moc ráda, že jsem mohla navázat spolupráci s českou aromaterapeutickou přírodní značkou Nobilis Tilia. Používám ji již mnoho let. Éterické oleje této značky jsou součástí svíček a dalších aroma směsí, které používám. 

Svíčky jsou proto s kvalitními esenciálními oleji. Dýcháte nejen příjemnou vůni, ale zároveň má aromaterapeutické účinky.


Pokud byste měli zájem o jakoukoliv spolupráci, neváhtejte mě kontaktovat. Dodávám i do mnoha zajímavých obchůdků či eshopů.


Dále jsem v kontaktu s šikovnými keramičkami, které mi příležitostně vyrábí limitované edice svých ručních výrobků, dóziček. Budete mít tak možnost koupit výrobek, který od základu vznikl poctivě a s láskou ruční výrobou :).

KAŽDÝ KOUSEK JE TEDY I ORIGINÁL

znacka-nobilis_tilia-2.jpg

Nobilis tilia

Český výrobce aromaterapeutické kosmetiky, který se stará o tělo i ducha a má v prodeji sortiment certifikované přírodní biokosmetiky s certifikáty CPK a CPK BIO

Více

eutyca.png

Eutyca

Kristýna Merklová je velice nadaná tvůrkyně, která mi dodává dřevěné podtácky pod svíčky a jiné. Ruční osobitá péče.

Více

120_f1317ea20e.jpg

Keramika pod liščí strání

Motto:"Mám ráda poctivou ruční práci s nezaměnitelným otiskem autora. Čistá příroda je mojí největší inspirací, proto nejraději pracuji s přírodními materiály, dřevem, proutím a hlavně šamotovou hlínou."

Více

IMG_20210211_150828.jpg

dopálená markéta

Keramické radosti tvořené a pálené v malé dílně na západě Čech, Markéta Leischová. Vytvořili jsme společně nádhernou limitku.

Více

IMG_20210301_182037.jpg

KERAMIKA ADÉL

Keramika inspirovaná přírodou, květinami a přirodními motivy. Její práce je pro ní radostí. Hrníčky, které dál využijete :).

Více

IMG_20210526_155535.jpg

pildova hrouda

Keramika je inspirovaná plastovým nádobím našich babiček a odpadky jejich vnoučat. Retro cukřenky, které ozdobí Vaší domácnost :).

Více

IMG_20220215_183830.jpg

ŠÁRKAS PORCELÁN

Šárka má jedinečný design, každý výrobek je originální a precizně zpracován. Vytváří netradiční a dekorativní předměty nejen z porcelánu.

Více

image28.jpeg

Matadel ceramic

Řemeslo a Tvorba s láskou. 

Terezka, která tvoří originální keramiku, do které dává své srdce a práce je pro ni radostí.

Více

Nejen recyklované sklo, ale i upcyklované

Dlouho jsem se zajímala o to, jak co nejlépe a nejšetrněji vylít svíčky. Záměr byl jasný. Přírodní svíčka. A to opravdu. Tedy sojový nebo kokosový vosk. Žádná barviva (do svíček jsou dostupné nyní jen jen syntetické - tedy škodlivé).. Zkoušela jsem barvit sušeným špenátem i řepou, ale výsledky nebyly pěkné :) .

Dále oleje - 100% přírodní esenciální a kvalitní. Svíčka, která opravdu pohladí mysl a nijak neublíží.

Jak šel čas, začala mi vadit veliká spotřeba skla. Proto jsem hned na začátku začala i spolupracovat s tvůrci - kteří mi připravují obaly, které se dále využijí. Je to úžasná kooperace...Děkuji za ni.

Ostatní obaly - lékovky nebo jiné skleničky jste dle průzkumu málokdy dále využili. Ikdyž jsou lékové skleničky nebo jiné sklenice z recyklovaného skla, stále je to odpad, který se hází do kontejneru a dále se zpracovává.

Recyklované sklo - naleznete často ve svém okolí - takže i lékovky, či sklenice na zavařování ap.

Sklo lze recyklovat prakticky do nekonečna, protože během celého procesu neztrácí své přednosti. Navíc celý proces patří mezi technologicky nejjednodušší. Stačí sklo rozdrtit na skelný písek a následně v tavných pecích z něj skláři vyrobí nové lahve a další výrobky.

UPCYKLOVANÉ SKLO

Pro výrobu svíček nyní používám pouze upcyklované sklo - tedy použité sklo nejde do kontejnerů, a k dalšímu zpracování.. Ale z lahví od vína, které by jinak skončilo na skládce, nebo v dalším zdlouhavém procesu v peci,  vyrobím skleničku pro svíčku. 

Tedy seříznu lahev od vína a následně zbrousím hrany.

Jedná se tedy o upcyklovaný proces.

Šetrně a s úctou k přírodě :).

Děkuji mé rodině a všem přátelům, kteří mi pomáhají sbírat lahve od vín a jiných zajímavých nápojů, které můžeme dál využít pro mé svíčky :).

Kromě lahví z mého okolí používám i další upcykloané sklenice od jiných dodavatelů, kteří také zpracovávají lahve stejným způsobem.

Je to další krok k tomu nezatěžovat prostředí - výrobu a přidělávat tedy další procesy k tvorbě obalů.

IMG_20220423_180128_626.jpg

Kontakt

Mgr. Michaela Urbanová

IČ: 09703489

Sídlo: Vochov 319, Vochov 33023

 

info@homeherbs.cz

+420 605 456 083

udrzitelny-eshop-logo.png