Dyzajn Market

Ve dnech 30. -31.10.2022 mě můžete navštívit opět na Dyzajn marketu v Praze.

Na zimním nebudu, tam jsem se nehlásila, protože nevím, zda by bylo v mých silách vše připavit pro krámky, i eshop a rovnou i trhy :)

IMG_20220911_101736.jpg

workshopy

Plánuji vlastní workshopy, kde si budete moci vylít svou přírodní svíčku. Dozvíte se informace o esenciálních olejích, které používám, vosku a bylinkách.

Nyní ve spolupráci s Veronikou Ondráčkovou - která vlastní úžasnou kreativní dílnu U JEDNOHO STOLU, budeme pořádat workshopy v těchto nádherných prostředí náplavky v Praze.

Již jsme vypsali termín 8.11.2022 a dále 1.12.2022. Můžete si jej rezervovat přímo na mém webu na tomto odkaze.

Na odkazu se dozvíte další informace o konání i kreativní dílně. Moc se těším, že se uvidíme a zatvoříme společně.

Na požádání Vám ráda připravím také workshop  o výrobě svíček. I pro pro menší firmy, skupinky ve firmě, či kamarádky.

IMG_20220917_153743.jpg

aromaterapie

Vzhledem k tomu, že jezdím po kurzech nejen od Nobilis Tilia, ale také i pod vedením aromaterapeutů, naposled to byla paní Michaela Makulová, mohu Vám nabídnout nejen workshopy, ale i zajímavá posezení a povídání o esenciálních olejích.

Workshop lze spojit například i s výrobou vlastních rollonků, vůní a vonných vosků.

IMG_20211207_151603.jpg

IMG_20220910_161915.jpg                                    IMG_20220910_094633.jpg

Nejen recyklované sklo, ale i upcyklované

Dlouho jsem se zajímala o to, jak co nejlépe a nejšetrněji vylít svíčky. Záměr byl jasný. Přírodní svíčka. A to opravdu. Tedy sojový nebo kokosový vosk. Žádná barviva (do svíček jsou dostupné nyní jen jen syntetické - tedy škodlivé).. Zkoušela jsem barvit sušeným špenátem i řepou, ale výsledky nebyly pěkné :) .

Dále oleje - 100% přírodní esenciální a kvalitní. Svíčka, která opravdu pohladí mysl a nijak neublíží.

Jak šel čas, začala mi vadit veliká spotřeba skla. Proto jsem hned na začátku začala i spolupracovat s tvůrci - kteří mi připravují obaly, které se dále využijí. Je to úžasná kooperace...Děkuji za ni.

Ostatní obaly - lékovky nebo jiné skleničky jste dle průzkumu málokdy dále využili. Ikdyž jsou lékové skleničky nebo jiné sklenice z recyklovaného skla, stále je to odpad, který se hází do kontejneru a dále se zpracovává.

Recyklované sklo - naleznete často ve svém okolí - takže i lékovky, či sklenice na zavařování ap.

Sklo lze recyklovat prakticky do nekonečna, protože během celého procesu neztrácí své přednosti. Navíc celý proces patří mezi technologicky nejjednodušší. Stačí sklo rozdrtit na skelný písek a následně v tavných pecích z něj skláři vyrobí nové lahve a další výrobky.

UPCYKLOVANÉ SKLO

Pro výrobu svíček nyní používám pouze upcyklované sklo - tedy použité sklo nejde do kontejnerů, a k dalšímu zpracování.. Ale z lahví od vína, které by jinak skončilo na skládce, nebo v dalším zdlouhavém procesu v peci,  vyrobím skleničku pro svíčku. 

Tedy seříznu lahev od vína a následně zbrousím hrany.

Jedná se tedy o upcyklovaný proces.

Šetrně a s úctou k přírodě :).

Děkuji mé rodině a všem přátelům, kteří mi pomáhají sbírat lahve od vín a jiných zajímavých nápojů, které můžeme dál využít pro mé svíčky :).

Kromě lahví z mého okolí používám i další upcykloané sklenice od jiných dodavatelů, kteří také zpracovávají lahve stejným způsobem.

Je to další krok k tomu nezatěžovat prostředí - výrobu a přidělávat tedy další procesy k tvorbě obalů.

IMG_20220423_180128_626.jpg

Kontakt

Mgr. Michaela Urbanová

IČ: 09703489

Sídlo: Vochov 319, Vochov 33023

 

info@homeherbs.cz

+420 605 456 083

udrzitelny-eshop-logo.png