Obchůdky, kde mě naleznete

Jsem moc ráda, že mé svíčky naleznete i na jiných internetových obchodech nebo kamenných prodejnách v Česku a nově také na Slovensku.

Oslovit pro spolupráci mě kdykoliv můžete na emailu: info@homeherb.cz.

lékárna bezovka.jpg

Lékárna v Bezovce

Rodinná lékárna, která nespadá do žádného farmaceutického řetězce. V lékárně naleznete kombinaci klasické a celostní medicíny. V druhém patře lékarny naleznete centrum zdraví, kde se pořádají semináře, kurzy a také jóga.

PLZEŇ

V Bezovce 4, 301 00 Plzeň

le-fleur-design.png

lefleur design

Krásné květinářství v Plzni, které se zaměřuje mimo jiné i na svatby, oslavy, akce i dekorace. Připraví jakoukoliv výzbobu, vazbu na přání. Naleznete zde kromě mých svíček i další přírodní a ručně vyrobené doplňky.

PLZEŇ

Otýlie Benýškové 6, Plzeň Roudná 

korkii.jpg

Korkii.sk

Obchod Korkii nabízí výrobky slovenských a českých autorů, které spojuje jedno: udržitelnost, přírodní materiály a poctivá místní výroba. Úžasný obchůdek. Můj první slovenský:)

SLOVENSKO - POPRAD

-Velické námestie 17, 058-01 Poprad, Slovensko

308340784_129153263206910_7848812488165861305_n.jpg

Aromaobchůdek jeseník

Kamenný obchůdek Alenky Brabencové v Jeseníku. Úžasná atmosféra, přírodní a ručně vyráběné produkty. Krámek, který má duši.

JESENÍK

nám. Svobody 822/1, 790 01 Jeseník

studio ženy.jpg

Studio ženy

Kosmetické studio, kde najdete kompletní kosmetické ošetření včetně laseru, či lymfodrenáží, u kterých můžete odpočívat v soukromí. Salon je mojí maminky :) Moc doporučuji.

 

LIBEREC

Svobody 784, Liberec 15, 460 15

 

 

index.jpg

Kytky here

Krásné květinářství v Nymburce, kde Anet dělá svou práci srdcem, tak jako já :). Najdete zde nejen nádherné květiny, ale i doplňky a mé svíčky.

 

NYMBURK

Tyršova 2584, 288 02 Nymburk

 

 

index.png

OBCHŮDEK U POPELEK

Bezobalový obchůdek v Plzni

Obchod zaměřený hlavně na ekodrogerii, prodej české přírodní kosmetiky a bezobalové drogerie. Ruční česká výroba.

Můžete zde vrátit obaly-lékovky a budete mít slevu na další nákup. :)

Prokopova 37, 301 000 Jižní Předměstí

 

naturalenka.jpg

Naturalenka

Kouzelný obchůdek Naturalenka, kde naleznete bylinky, bylinkové čaje a směsi, kávu a další ručně připravované výrobky. Obchůdek s láskou.

 

Palackého třída 126, Jaroměřice nad Rokytnou

 

 

30249129eae9f2f8532e11f42261d4f1.jpg

www.hravameli.cz

Hravá Meli podporuje tvořivost a hraní u dětí i dospělých. Na jejich Hravém blogu sdílejí různé tématické články, recenze a nápady na tvoření. Podporují kontaktní rodičovství, přírodu a spolupráci. :)

Nejen recyklované sklo, ale i upcyklované

Dlouho jsem se zajímala o to, jak co nejlépe a nejšetrněji vylít svíčky. Záměr byl jasný. Přírodní svíčka. A to opravdu. Tedy sojový nebo kokosový vosk. Žádná barviva (do svíček jsou dostupné nyní jen jen syntetické - tedy škodlivé).. Zkoušela jsem barvit sušeným špenátem i řepou, ale výsledky nebyly pěkné :) .

Dále oleje - 100% přírodní esenciální a kvalitní. Svíčka, která opravdu pohladí mysl a nijak neublíží.

Jak šel čas, začala mi vadit veliká spotřeba skla. Proto jsem hned na začátku začala i spolupracovat s tvůrci - kteří mi připravují obaly, které se dále využijí. Je to úžasná kooperace...Děkuji za ni.

Ostatní obaly - lékovky nebo jiné skleničky jste dle průzkumu málokdy dále využili. Ikdyž jsou lékové skleničky nebo jiné sklenice z recyklovaného skla, stále je to odpad, který se hází do kontejneru a dále se zpracovává.

Recyklované sklo - naleznete často ve svém okolí - takže i lékovky, či sklenice na zavařování ap.

Sklo lze recyklovat prakticky do nekonečna, protože během celého procesu neztrácí své přednosti. Navíc celý proces patří mezi technologicky nejjednodušší. Stačí sklo rozdrtit na skelný písek a následně v tavných pecích z něj skláři vyrobí nové lahve a další výrobky.

UPCYKLOVANÉ SKLO

Pro výrobu svíček nyní používám pouze upcyklované sklo - tedy použité sklo nejde do kontejnerů, a k dalšímu zpracování.. Ale z lahví od vína, které by jinak skončilo na skládce, nebo v dalším zdlouhavém procesu v peci,  vyrobím skleničku pro svíčku. 

Tedy seříznu lahev od vína a následně zbrousím hrany.

Jedná se tedy o upcyklovaný proces.

Šetrně a s úctou k přírodě :).

Děkuji mé rodině a všem přátelům, kteří mi pomáhají sbírat lahve od vín a jiných zajímavých nápojů, které můžeme dál využít pro mé svíčky :).

Kromě lahví z mého okolí používám i další upcykloané sklenice od jiných dodavatelů, kteří také zpracovávají lahve stejným způsobem.

Je to další krok k tomu nezatěžovat prostředí - výrobu a přidělávat tedy další procesy k tvorbě obalů.

IMG_20220423_180128_626.jpg

Kontakt

Mgr. Michaela Urbanová

IČ: 09703489

Sídlo: Vochov 319, Vochov 33023

 

info@homeherbs.cz

+420 605 456 083

udrzitelny-eshop-logo.png